Iniciátorka petice s 1 100 podpisy i aktivista chtějí živý přenos pro veřejnost

28. 03. 2018 17:16:42
"Rádi bychom, aby vedení města ve spolupráci s provozovatelem skládky společností AVE umožnilo široké veřejnosti, 1 100 petentům i dalším lidem z celého Čáslavska, získat informace od zastupitelů, starosty i AVE."

VIDEO VÝZVA+OTEVŘENÝ DOPIS pro starostu Čáslavi Strnada a 20 zastupitelů města / Uveřejňujeme dopis primárně adresovaný všem čáslavským zastupitelům včetně starosty i senátora Jaromíra Strnada a bývalého ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka. Jde o reakci iniciátorky petice proti kalům Lenky Bochníčkové a občanské aktivity Tomáše Ouředníka. Oba společně požadují přímý internetový video přenos MIMOŘÁDNÉHO zastupitelstva o skládce.

VÝZVA NA FACEBOOKU (klikněte na obrázek)

article_photo

"Rádi bychom, aby vedení města ve spolupráci s provozovatelem skládky společností AVE umožnilo široké veřejnosti, 1 100 petentům i dalším lidem z celého Čáslavska, získat informace od zastupitelů, starosty i zástupců společnosti AVE z mimořádného zastupitelstva," navrhují Bochníčková a Ouředník. Starosta Strnad vyhlásil mimořádné zastupitelstvo na pátek 6. 4. od 16 hodin.

"Pokud se obyvatelé Čáslavska mají uklidnit, je to podle nás jediný možný způsob jak rychle, transparentně a s co největším zásahem obyvatel města informovat objektivně a bez zásahu střihu z následných reportáží v médiích (například Česká televize chtěla natáčet na skládce, ale štábu to nebylo umožněno).

VÝZVA NA YOUTUBE (klikněte na obrázek)


Obyvatelé Čáslavi, kde žije 10 tisíc lidí, se nemohou zúčastnit jak z kapacitních důvodů sálu, tak i kvůli pracovním povinnostem", dodávají Bochníčková i Ouředník, který i připomíná, že se jednání například nemůže zúčastnit i šéf místního hnutí ANO v Čáslavi zastupitel Drahomír Blažej. Právě tento zastupitel projevil na zastupitelstvu 12. 2. 2018 velký zájem o informace o provozu na skládce v souvislosti s mým dotazem.

"Víme, že existuje možnost audio záznamu ze zastupitelstva, ale toto MIMOŘÁDNÉ zastupitelstvo si vyžaduje MIMOŘÁDNÉ kroky. V předchozím případě se na audio záznam čekalo téměř měsíc, a také pokud se reálně bavíme o informační hodnotě pro všechny obyvatele Čáslavska a okolí, tak obraz, respektive video i s ohledem na ukázky fotografií, důležité dokumentace společnosti AVE, je určitě nejlepším řešením," připomíná Tomáš Ouředník, který má mediální vzdělání i mnohaletou praxi v regionálních i celoplošných společnostech.

Ouředník také doplňuje, že je vše ve veřejném zájmu a také je potřeba zdůraznit, že ohrožení obyvatel i v souvislostech pravidelných požárů na skládce je v zájmu vedení města i společnosti AVE, která vyhrála zakázku za téměř půl miliardy korun při likvidaci největší ekologické zátěže v Česku, což je likvidace 91 000 nadbilačních kalů z ostravských lagun.


CELÝ OTEVŘENÝ DOPIS
Pane starosto, zastupitelky, zastupitelé,

obrací se na vás Lenka Bochníčková, iniciátorka petice proti kalům s pověřením 1 100 obyvatel Čáslavska, a Mgr. Tomáš Ouředník s občanskou aktivitou caslav.fenomens.cz Žijeme společně v Čáslavi a okolí!

Reagujeme na termín a čas mimořádného zastupitelstva: pátek 6. 4. od 16 hodin

1 100 lidí se podepsalo pod petici pro kalům na skládce v Čáslavi a další desítky až stovka lidí nás oba oslovují po telefonu, na sociálních sítích i osobně, že se jednoduše nemohou zúčastnit mimořádné události v pátek odpoledne!

Tomáš Ouředník i Lenka Bochníčková v zastoupení více než tisícovky petentů navrhují, aby vedení města ve spolupráci se společností AVE umožnilo, co nejefektivněji a s co největším zásahem na obyvatele informovat veřejnost. Navrhujeme to formou živého video přenosu na internetu a následné možnosti jej přehrát ze záznamu, podobně jako to dělají například v Brandýse na Labem, v Čelákovicích (12 tisíc obyvatel) a dalších městech po celé republice. Dnes obyvatelé používají především sociální sítě (facebook) a také videoplatformu youtube.

Pokud se obyvatelé Čáslavska mají uklidnit, je to podle nás jediný možný způsob, jak rychle, transparentně a s co největším zásahem obyvatel města, které má více než 10 tisíc lidí informovat ty, kteří se nemohou zúčastnit!

Pokud je zájmem informace nadále zamlčovat, mlžit a nebýt transparentní, tak přenos nebude, těžko může dorazit mnoho lidí, které to zajímá z časových důvodů, ale je samozřejmě nutné počítat i s omezenou kapacitou v prostorách Nové scény Dusíkova divadla.

Rozumné zastupitelky, rozumní zastupitelé, apelujeme na všech 21 zastupitelů, aby lidem umožnili živý video přenos. Oslovili jsme profesionální produkci, která vytváří řadu let přímé přenosy z jednání městských zastupitelstev, nemáme jakoukoliv finanční výhodu z této případné zakázky, jde nám jen o zaznamenání mimořádného zastupitelstva o skládce a co nejlepšímu informování obyvatelstva na Čáslavsku, což si vyžaduje mimořádné řešení.

"Přenos je standardně realizován prostřednictvím YouTube kanálu v HD kvalitě s možností vložení výstupu na libovolné www stránky, možností sledovat na telefonu, tabletu, PC nebo „chytré“ televizi. Respektujeme zákonné požadavky a jsme připraveni na plnění požadavků GDPR (ochrana osobních údajů)," píše se například v konkrétní nabídce za 12 tisíc korun bez DPH.

Konkrétní nabídka

V této chvíli jsme konstruktivní a nápomocní. Předkládáme vám konkrétní nabídku TV PORT, s. r. o. (jednatel Václav Špaček)

Věříme, že pochopíte vážnost situace a nebudete se bránit otevřenosti a informovanosti vůči veřejnosti, respektive vašim voličům. Tento OTEVŘENÝ DOPIS zveřejníme na internetových platformách. Otevřený dopis zašleme i přes datovou schránku města Čáslav, abychom urychlili naši komunikaci.

Děkujeme za zpětnou reakci a Vaše jasná stanoviska. Na naše první komentáře týkající se skládky jsme oba nedostali vaše zpětné vazby, tedy až na pár výjimek.

28. 3. 2018, Čáslavsko

Lenka Bochníčková
iniciátorka petice proti kalům

s pověřením 1 100 obyvatel Čáslavska

+420 731 527 855
lenkabochnickova.cz
lenkabochnickova@seznam.cz

Mgr. Tomáš Ouředník
Žijeme spolu v Čáslavi!
caslav.fenomens.cz

+420 730 666 555
tomas@tomasourednik.cz
www.tomasourednik.cz


CO JSOU OSTRAVSKÉ LAGUNY
Likvidaci největší ekologické zátěže v Česku vyhrála společnost AVE CZ odpadové hospodářství, která by odstraněním zhruba 91 tisíc tun kalů měla vydělat téměř půl miliardy korun. Rakovinotvorné a zapáchající ropné látky jsou v areálu dnešních lagun Ostramo už od konce 19. století. Jde o odpady z rafinérské výroby a také později k nim přibyly odpady z použitých mazacích olejů. Po ukončení činnosti chemičky Ostramo odpovědnost za tuto obrovskou ekologickou zátěž převzal stát.

Autor: Tomáš Ouředník | středa 28.3.2018 17:16 | karma článku: 12.48 | přečteno: 687x

Další články blogera

Tomáš Ouředník

Premiér Babiš taktizuje?! Parlamentní volby ve stejném termínu jako komunální, v říjnu!?

Předseda vlády Andrej Babiš a jeho tým hnutí ANO "vyjednává" o vládě už více než 6 měsíců. V Česku budou v říjnu i volby komunální, které se konají jednou za čtyři roky. Zdá se, že Babiš hraje i na předčasné parlamentní volby.

11.5.2018 v 14:52 | Karma článku: 12.31 | Přečteno: 519 | Diskuse

Tomáš Ouředník

Jak se odprodává skládka v Čáslavi společnosti AVE za 1 000 Kč! Ostravské kaly na skládce

Píše se rok 2012. Starosta Čáslavi Jaromír Strnad (ČSSD) a zastupitelé rozhodují na mimořádném zastupitelstvu o odprodání skládky společnosti AVE za 1 000 Kč! Rok 2018: na skládce se ukládají 500 metrů od domů ostravské kaly.

16.4.2018 v 20:15 | Karma článku: 12.03 | Přečteno: 542 | Diskuse

Tomáš Ouředník

Starosta Strnad s AVE versus Bochníčková s 1 100 obyvateli: hlinky = kaly! Co zastupitelé?

MIMOŘÁDNĚ + VIDEA O KALECH – Spor o názvosloví rakovinotvorného odpadu z ostravských lagun Na konfrontačním zastupitelstvu Čáslavi bude hlavním tématem spor o ukládání nebezpečného odpadu z ostravských lagun na skládku v Čáslavi.

5.4.2018 v 15:47 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 1453 | Diskuse

Tomáš Ouředník

FOTO: Když se tajně vozí tisíce tun rakovinotvorných kalů z Ostravy do Čáslavi!

Když se tajně vozí z Ostravy nebezpečný odpad z ostravských lagun - rakovinotvorné kaly na skládku do Čáslavi! Místní radnice i provozovatel skládky společnost AVE mlží, aby nakonec převoz nebezpečného odpadu obě strany přiznaly.

3.4.2018 v 18:08 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 904 | Diskuse

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Marek Hurt

Kdy se EU zeptá skutečných odborníků?

Rozhodování jen na základě idejí do ekonomiky nepatří. Má devastující účinky. Ověřily si to všechny „východní“ evropské země. Teď se tak rozhoduje EU. A také míří do pekel.

18.1.2019 v 14:44 | Karma článku: 28.64 | Přečteno: 515 | Diskuse

Anna Valentová

Studie: Plast je ekologičtější, než papír

Proč je při snaze o zlepšení životního prostředí i o záchranu světa nezbytné uvažovat komplexně, jasně ukazuje studie americké poradenské společnosti Boustead Consulting & Associates.

17.1.2019 v 12:04 | Karma článku: 25.37 | Přečteno: 1052 | Diskuse

Jaroslav Jirát

Na oteplování sobecky

Globální oteplování postupuje a bude postupovat dál. Bez ohledu na naivní úsilí Evropy. Produkci CO2 ovládá (spolu s USA) Čína, Indie a další přelidněné asijské státy

17.1.2019 v 9:07 | Karma článku: 16.36 | Přečteno: 294 | Diskuse

Aleš Erber

Lék na záchranu českých lesů a jejich vlastníků existuje!

Letošní rok bude pro lesnicko-dřevařský sektor devastující a pro některé vlastníky lesů existenční! Na hrubý pytel patří hrubá záplata! Řešení krize tkví ve vyhlášení nouzového stavu a ve výkupu dříví garantovaným státem!

15.1.2019 v 12:29 | Karma článku: 17.77 | Přečteno: 827 | Diskuse

Mirek Matyáš

Němečtí elektromobilisté jsou truhlíci …

... alespoň takový pocit jsem získal po přečtení článku od blogokolegy Zímy. Je možné, že v Německu jezdí s elektromobily samá paka?

14.1.2019 v 14:01 | Karma článku: 19.09 | Přečteno: 1572 | Diskuse
Počet článků 25 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 818

Tomáš Ouředník ~ moderátor ~ videoreportér ~ mediální mediální specialista ~ bloger ~ tiskový mluvčí 
www.tomasourednik.cz

specialisté na moderování a videonatáčení ~ mediální služby Žijeme společně v Česku! 
fenomens.cz

Žijeme společně v Písku a okolí!  
pisek.fenomens.cz

Žijeme společně v Čáslavi a okolí!  
caslav.fenomens.cz

Najdete na iDNES.cz